27 sierpnia 2021
Wyróżnione

Wschodnia Konferencja i Targi „Granice 2021” w PWSZ w Chełmie

27 sierpnia br. na terenie obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i jej Centrum Lotniczego w Depułtyczach Królewskich odbyła się IV edycja Targów „Granice” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Obrony Narodowej, Komendanta Głównego Straży Granicznej, Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz innych służb i agend państwowych, związanych z ochroną granic.

Motyw przewodni IV edycji Targów „Granice” stanowiło 30 – lecie Straży Granicznej, jej ewolucja, modernizacja i stojące przed nią wyzwania. Głównym punktem wydarzenia była Wschodnia Konferencja oraz targi producentów technologii ochrony granic, prezentujących swoje rozwiązania funkcjonariuszom SG i innych służb. Tematyka bogatego programu prelekcji konferencyjnych oscylowała wokół tradycji i historii SG, ewolucji systemu zabezpieczenia granicy państwowej oraz najnowszych osiągnięć technologicznych, wykorzystywanych przez formacje graniczne.

Zgromadzonych gości przywitał JM Rektor Uczelni dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie, Prorektor ds. Studenckich dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie, Senator RP, a także Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik. Odczytano również listy w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. dyw. Tomasza Pragi oraz Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleny Rzeczkowskiej.