17 maja 2016

WSPÓŁCZESNE STRATEGIE I WYZWANIA EDUKACYJNE

W dniach 9 – 10 maja 2016 r. Katedra Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zorganizowała VII Międzynarodową Konferencję Naukową „Współczesne Strategie i Wyzwania Edukacyjne. Społeczno – kulturowe uwarunkowania rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży”. Honorowy patronat nad konferencją objął Senator Rzeczpospolitej Polskiej prof. dr hab. Józef Zając.

Przedmiotem obrad było szeroko rozumiane czytelnictwo dzieci i młodzieży, jego stan i kierunki rozwoju rozpatrywane w kontekście przemian społeczno – kulturowych wielu krajów europejskich. Mając na uwadze fakt znacznego obniżania się poziomu zainteresowania dzieci książką oraz nie zawsze trafnych wyborów czytelniczych, podjęty został dialog nad współczesną literaturą dla dzieci, jej wartością wychowawczą oraz możliwościami wykorzystania książki w procesie dydaktycznym, wychowawczym i profilaktycznym, w tym za pomocą narzędzi TI.

Galeria: