28 sierpnia 2020
Ogólnouczelniane

Wystawa malarstwa Iwonny Drozd w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Iwonny Drozd. Obrazy z cyklu „Emocje..” można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, od 18 sierpnia 2020 r. do 30 października 2020 r. w godzinach pracy biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

Iwonna Hanna Drozd jest artystką związaną zawodowo i prywatnie z Chełmem. Z wykształcenia jest inżynierem ekonomiki rolnictwa. Zaczęła  malować w roku 1999, kiedy została jednym z założycieli grupy plastycznej a później Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”. Należy do Związku Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej O/Chełm, gdzie od 2008 r. pełni funkcję Prezesa. W 2013 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie obroniła dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Wojciechowskiego. Artystka brała udział w wielu plenerach krajowych a także międzynarodowych. Zaprezentowała prace na 11 wystawach indywidualnych oraz na około 100 wystawach zbiorowych. Jej obrazy są w zbiorach kolekcjonerów zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz Australii.

Artystka tworzy w technice olejnej, ale też akrylowej, akwarelowej i pastelowej. Jej obrazy są odzwierciedleniem fascynacji cudami natury, które odkrywała podróżując po świecie, emocji jakie wywoływały one same oraz ludzie których spotykała. Cykl obrazów „ Emocje..” to próba zwizualizowania osobistych emocji o których mówi:

„Czy zdarzyło Ci się choć raz w życiu zastanowić nad tym, czym są emocje? Można je zdefiniować jako „klej życia”. Są niewidzialną, ale intensywną materią, która pozwala nam rozumieć innych i być częścią rzeczywistości. Dzięki emocjom możemy śmiać się z innymi ludźmi, podziwiać ich, dać się zaskakiwać cudami życia i smucić w obliczu przykrych wydarzeń.”

Na wystawie zostało zaprezentowanych ponad 30 prac artystki.